Nõmme elanike ja kaugemaltki tulijate seas suure populaarsuse saavutanud kogukonnaüritus «Roheliste väravate tänav» hõlmab sel aastal 29. Mail Kalda ja sellega piirnevate tänavate – Suvila, Õitse, Päikese puiestee, Pärja, Metsaveere, Palu, Raie ja Toome puiestee piirkonda. Üritust korraldab MTÜ Ühendus Loov Nõmme.

«Roheliste väravate tänav» kutsub sealse kandi rahvast otsima ja ellu viima igasuguseid kogukonda ühendavaid ideid ning koos pere, sõprade ja naabritega avama oma väravaid mistahes toredaks ettevõtmiseks: kodukohvikud, õpitoad, lastehoovid, garaažimüügid, rohevahetus jne. Müügilettidele hoovidesse ja tänavatele sobivad kaubaks näiteks hoidised, aiasaadused, omavalmistatud hõrgutised, käsitöö, seisma jäänud kodukaup või muu. Müügi seaduslikkuse tagab korraldaja.

Päev täis üritusi

Kalda tänaval toimub samal päeval lisaks avatud hoovidele mitmesuguseid üritusi ja kontserte nii pealaval kui ka aedades. Taas on tulemas asumitevahelised spordivõistlused. Lastele on planeeritud eraldi lasteala koos lastelava ja põnevate tegevustega. Ajaloo- ja kodukandihuvilised saavad selgi aastal osa võtta harivatest ekskursioonidest. Aiandushuvilistele mõtleme sel aastal ekstra: tulemas on Nõmme aednike ala, mille teemaks «Kaldad ja tiigid» ja kust otse loomulikult ei puudu ka rohevahetus. Oma teenuseid tulevad demonstreerima mitmesugused organisatsioonid.

Lisainfo programmi ja ajakava kohta ilmub peatselt ürituse Facebooki lehele ja Loova Nõmme veebilehele www.loovnomme.ee

Avatud hoovi registreerimine

Kõik huvilised, kes soovivad «Roheliste väravate tänaval» 29. mail oma hoovi kodukohvikuks või mõneks muuks tegevuseks avada, peaksid endast ürituse korraldajale teada andma (aadress, tegevus jne) aadressil loovnomme@gmail.com hiljemalt 5. maiks. Mida varem jõuab avatud hoovi info korraldajateni, seda varem jõuab ettevõtmise reklaam rohkemate inimesteni ja Nõmme Sõnumitesse.

Kauplejaid saab registreerida aadressil loovnomme@gmail.com, registreerimine lõpeb 22. mail kell 24.00. Korraldustoimkond ootab huvitavaid ja vahvaid ideid, mida võiks üritusel ellu viia. Samuti otsib korraldaja hoovi, kus korraldada selleaastast Nõmme aiapidajatele suunatud ettevõtmist: rohevahetus, presentatsioonid, loengud jm. Kõik ettepanekud on oodatud aadressil loovnomme@gmail.com.

«Roheliste väravate tänava» projekti rahastavad Nõmme linnaosa valitsus, rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest, Tallinna ettevõtlusamet, ABC Motors ja vabatahtlikud.

2015. aasta mais toimunud «Roheliste väravate tänavat» Piiri tänaval külastas 10 000 inimest, avatud oli 20 hoovi, esinesid neli ansamblit, Nõmme lapsed ja tantsijad ansamblist Alhambra, oma kaupa müüs 170 ettevõtet ja eraisikut.