Üritus on saanud alguse Sihi tn elanikelt, kes soovivad tugevdada kogukondlikku ellusuhtumist läbi kodanikuühiskonna omaalgatuse. Lisaks ökoloogilisele ja taaskasutuse teemale on päevakorral kogukondlik ühistegevus. See tähendab erinevas vanuses etlejate ülesastumisi ja kohalikus kodukeskkonnas valminud loovus ja kunstialasete saavutuste esitlemist.

Aktiivset tegevust pakutakse nii noortele kui vanadele. Tutvustatakse Nõmmel tegutsevaid ning kohalikku elukeskkonnda rikastavaid kogukondlike tegevusi. Lisaks rohelisele mõtteviisile, mida pakub Nõmme aedlinn koos toimekate elanikega on plaanis arendada rohelist ettevõtlust. See tähendab loomemajandusest huvitatuile ettevõtlikkuse toetamist ning teadlikku elukeskkonda säästvat mõtteviisi. Ühiselt loodetakse leida võimalused, et panustada keskkonnateadlikkuse tõstmisele, propageerides Nõmme kodudele omast elustiili (hoiakut) ja neis valminud omatoodangut!

Just seepärast ootame Sind osalema 10. septembril kell 10-17 toimuvale Sihi tänava suvelõpu üritusele. Nimetame seda üritust roheliste väravate tänavaks, kus toimub sügislaat. Laat saab alguse Sihi tn algusest ja kulgeb kuni Õie tn pargini. Kutsume kõiki Nõmmel elavaid inimesi osa saama toredast tänavalaadast.

Kõik on oodatud kauplema, milleks sobivad sügisannid, hoidised, aiasaadused, kuum supp, taimetee, käsitöö, seismajäänud kodukaup või muud. Kellel ei ole võimalik kasutada Sihi tn-l enda või naabri aiaesist, siis palume pöörduda korraldajate poole. Leiame koha pargis või sõprade aiaväravate ees. Teretulnud on kõik aktiivsed tegevused, alates tänavakeksust kuni moosekandini. Kuna tegemist on pereüritusega, siis pakume ka mitmeid tegevusi lastele ja tegevustelke loovale, aktiivsele, nõmmekale!