Pühapäeval, 24. mail 2015 toimub Tallinnas Nõmmel taas kogukonnaüritus Roheliste Väravate Tänav, seekord on võimalus oma hoovid naabritele ja teistele külalistele avada  turu taga asuva elurajooni inimestel. Lisaks toimuvad kontserdid, võrkpallivõistlused, vanade mootorrataste näitus, töötoad, ajaloo ja looduse loengud ning oskusi näitavad arboristid ning tasakaaluliinil kõndijad. Avatud on ka lasteala ja rohevahetus.

Kuna Nõmme puhul on tegemist suhteliselt suure linnaosaga, on Roheliste Väravate Tänav liikuv üritus, mis korraldatakse vastavalt elanike initsiatiivile iga kord erinevas Nõmme paigas. Seekord  avatakse väravad Piiri, Kitsa, Künka, Raua, Idakaare põigu, Kuiva, Vana-Pärnu maanteel ning lisaks Idakaare, Von Glehni ja Muru tänavatel. Koos saab teoks teha põnevaid ideid, näiteks müügilettidele hoovidesse ja tänavatele sobivad kaubaks hoidised, aiasaadused, omavalmistatud hõrgutised, käsitöö, seisma jäänud kodukaup või muu. Müügitegevuse seaduslikkuse tagab korraldaja.

Roheliste Väravate Tänava laulavad ja tantsivad avatuks väikesed sõbrad Nõmme folgiringist Marika Moksi juhendamisel. Kohe peale seda on meil kõigil võimalik nautida esmaesitlusena toimuvat kontserti „Kolm Eesti lõõtsa Nõmme mändide all“, kus üles astuvad lõõtsakuningas Juhan Uppin, Siim Rikker ja Hendrik Visla ansamblist Tuulelõõtsutajad. Roheliste Väravate tänava tantsupeo tõmbab käima ansambel Vanaviisi ja peale seda saame nautida särtsuvat ja uhket tantsu, mida pakuvad naised tantsuansamblist Alhambra, tulist ja eksootilist vunki annab peole ansambel Zorbas ning päevale paneb hoogsa punkti pöörane, ent maitsekas ansambel Köömes. Vahepeale mahuvad veel  Nõmme Noortemaja eeskavad, kus noorte esinajate esituses saame näha esinemisi alates torupillimängust kuni balletini, juhendajad Urve Keskküla, Eliisa Sokk, Kristel Kutser, Kristel Marand. Kogu päeva aitab ohjes hoida Tõnu Einasto Rõõmulaborist.

Arboristi ehk puuhooldaja tööd tutvustab tänavu Eestile Euroopa Aasta Puu tiitli toonud Arboristide Koja  juhatuse esimees Heiki Hanso. Vahvas Moto-Muttide kohvikus saab lisaks maitsvatele pagaritoodetele ning ergutavale kohvilonksule ka naismootorrattaühingu WIMA Estonia raudruunasid patsutada ja nendega pilti teha. Sealsamas on Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto korraldatud näitus, mis on pühendatud tänavu mais täituvale mootorratta 130. aastapäevale.

Laste jaoks vurab kohale Piduvanker, mängu- ja meisterdustegevust pakub Bibi Mängumaa, köisrajale kutsub turnima Climbomania, toimub lastekirbukas ning palju muud huvitavat. Võrkpalliturniir toimub Piiri tänava äärsel liivaväljakul algusega kell 11:00 - ca. 15:00. Korraga pääseb platsile 4 meest ja 2 naist, naisi võib ka rohkem olla, aga vähem mitte. Osaleda saab kuus meeskonda. Platsile pääsevad kiireimad registreerujad! Turniiri osalustasu 10€ võistkonna kohta kasseeritakse sisse koha peal. Osalemissoovist andke teada hiljemalt 15.05.2015 meiliaadressil anneli.prodel@gmail.com.

Kohal on raudteeohutusest kõnelev Operation Lifesaver, Maanteeamet liikluskasvatuse õppestendidega ning avatud on Nõmme Loodusmaja. Lisaks peab bioloog ja botaanik Tõnu Ploompuu põneva loengu „Ühe puu lugu“, Kadi Alatalu Nõmme Tee seltsist räägib kindlusraudtee ajaloost ning kirjanik Wimberg korraldab kirjandusliku ekskursiooni Rahumäe kalmistul.

Roheliste Väravate Tänava projekti rahastavad Nõmme linnaosavalitsus, siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest, Tallinna Ettevõtlusamet, Abc Motors ja vabatahtlikud.