19. mail ilmub Nõmme linnapilti tänav, mis kaob sealt juba samal päeval. Üheks päevaks avaneb Nõmmel Roheliste Väravate Tänav, mis kulgeb 1,6 km pikkusel alal Vana-Mustamäe tänaval. Roheline ala laiub Nõmme turu parklast Glehni lossini. Pidustused kestavad kella 10.00-16.00.

Sellel aastal on kogu tänav jagatud laste-, kunsti-, kohvikute- ja müügialaks. Ülipopulaarne rohevahetus annab kõigile aiandushuvilistele võimaluse omavahel jagada taimi ja teadmisi. Kunstialal tutvustavad kohalikud kunstnikud oma loomingut. Lastele pakuvad tegevust Muinasjutumetsa loodusgiidid, saab õppida onni ehitamist ja söögitegemist. Metsa- ja kodukohvikutes pakutakse head ja paremat.

Peaesinejaks on ansambel Kriminaalne Elevant. Tänavakunsti tipptaset näitavad SBOY ja FRESA Eesti suurimast tattoo- ja seinamaalingute stuudiost Pirados Studios. Ürgsed mehed, nime all Must jää, panevad oma djembedega kogu päevale võimsa punkti.

Roheliste Väravate Tänaval on oodatud kaasa lööma kõik nõmmelased. Kui soovite aidata kaasa vabatahtlikuna, avada oma koduväravad, taotleda müügipiletit, osaleda tänavakunstniku või -artistina, siis saab korraldajatega ühendust võtta kirjutades loovnomme@gmail.com.