Hetk eelmise aasta laadalt. (foto: Enne Veerpalu)

Nõmme elanike ja kaugemaltki tulijate seas populaarne kogukonnaüritus Roheliste Väravate Tänav toimub sel aastal pühapäeval, 14. mail Ilo pargis, Peeter Suure kindlusraudtee osas, mis jääb Pärnu maantee ja Männiku tee vahele. Päeva peaesineja on ansambel Sõpruse Puiestee.

Kaasa lööma ja omapoolsete ideedega üllatama on oodatud lähiümbruse ehk Ilo, Kurni, Kõrge, Väikese Illimari, Kirde ja Risti tänavate ning Kurni põigu ja Sihi tänava alguse rahvas ja loomulikult ka külalised mujalt. Tulge ja avage koos pere, sõprade ja naabritega oma väravad mistahes toredaks ettevõtmiseks nagu kodukohvikud, garaažimüügid, õpitoad, lastehoovid, kontserdid ja kirjanduslikud etteasted, taimede rohevahetus vms! Müügilettidele hoovidesse ja tänavatele sobivad kaubaks nii hoidised, aiasaadused, omavalmistatud hõrgutised, käsitöö kui ka seismajäänud kodukaubad.

Päev täis üritusi

Ürituse peaesinejaks on legendaarne ansambel „Sõpruse Puiestee“, lisaks on ürituse märksõnaks  sellel korral „rütm“, mida esindab trummifestival koos õpitubadega Ilo pargis, kus soovijal on võimalus endale lihtsatest vahenditest trumm valmistada kuni lõppakordini õhtul, Von Glehni Teatris, mil toimub ühistrummipõristamine, trummikontsert ning Land of Drums ja Kalle Vilpuu plaadiesitlused. Avatud on Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse Kirjanike aia loodusõpperada ning palju muud huvitavat. Lisainfo programmi ja ajakava kohta ilmub peatselt ürituse Facebooki lehele ja Loov Nõmme veebilehele www.loovnomme.ee.

Kõik huvilised, kes soovivad Roheliste Väravate Tänaval 14. mail oma hoovi kodukohvikuks või mõneks muuks tegevuseks avada, peaksid endast ürituse korraldajale teada andma (aadress, tegevus, jne) aadressil loovnomme@gmail.com. Mida varem jõuab avatud hoovi info korraldajateni, seda varem jõuab ettevõtmise reklaam rohkemate inimesteni. Korraldustoimkond ootab igasuguseid huvitavaid ja vahvaid ideid, mida võiks üritusel ellu viia. Igaüks saab olla osaline meie elu paremaks ja põnevamaks muutmisel.

Talgud: teeme koos Nõmme prahist puhtaks!

Enne pidupäeva on traditsiooniliselt kõik kohalikud ja muidu Nõmme heakorrast hoolivad inimesed oodatud talgutele Kitsarööpa teele. Teeme üheskoos metsaaluse ja haljasalad prahist puhtaks laupäeval, 6. mail 2017 kell 11-14. Info ja registreerimine: http://talgud.teemeara.ee/events/kitsaroopa-tee-talgud.

Roheliste Väravate Tänava projekti rahastavad Eesti Vabariik Siseministeeriumi kaudu, rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest, Nõmme LOV ja vabatahtlikud. Toetab Järve Kaubanduskeskus OÜ. Üritust korraldab Ühendus Loov Nõmme.
Artikkel ilmus Nõmme Sõnumites 21.04.2017